Понедельник 6 Апрель 2020

Державна архітектурно-будівельна інспекція України

бульвар Дружбы Народов, 4/6 01103 Киев +38 044 209 22 00
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0 из 5 на основе 2931 голосов Державна архітектурно-будівельна інспекція України
ДАБІ

ДАБІ України - основні напрями діяльності:

Архітектурно-будівельний контроль Ліцензування
Дозвільні та реєстраційні функції
Перейти на офіційний сайт Дабі

Державна архітектурно-будівельна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

У своїй діяльності Держархбудінспекція керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

ДАБІ України (рос. ГАСК Украины) здійснює свою роботу по кількох магістральних напрямках, кожен з яких є стратегічно важливим для будівельної галузі в Україні:

 1. Архітектурно-будівельний контроль
 2. Дозвільні та реєстраційні функції
 3. Ліцензування

Архітектурно-будівельний контроль

ДАБІ України здійснює державний контроль за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів та правил тощо.

У визначених законодавством випадках Держархбудінспекція проводить перевірки об’єктів будівництва щодо відповідності підготовчих і будівельних робіт, матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються, вимогам державних будівельних норм, стандартів і правил, а також технічним умовам, затвердженим проектним вимогам і рішенням. Крім того, на ДАБІ (рос. ГАСК) покладено функції перевірки належного оформлення нормативно-технічної та проектної документації.

Важливим аспектом контрольної функції Держархбудінспекції є дотримання порядків прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, проведення обстеження об’єктів і реалізації заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації.

Інспектори ДАБІ України а також територіальних інспекцій фіксують порушення законодавства, відповідно до закону складають протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності і накладають штрафні сакнкції. У визначених законодавством випадках зупиняють підготовчі та будівельні роботи.

Дозвільні та реєстраційні функції

ДАБІ України надає громадянам дозвільні та реєстраційні послуги, а також консультації щодо будівництва, реконструкції та прийняття в експлуатацію об’єктів. Держархбудінспекція, зокрема:

 • реєструє повідомлення і декларації про початок виконання підготовчих та будівельних робіт (І-ІІІ категорія складності будівництва). У разі неналежного оформлення цих документів повертає їх суб’єктам подання;
 • видає дозволи на виконання будівельних робіт (ІV-V категорія складності будівництва), відмовляє у видачі цих дозволів та у визначених законодавством випадках їх анулює;
 • приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти (видає відповідні сертифікати, реєструє декларації про готовність об’єкта до експлуатації та повертає такі декларації);
 • веде ЄДИНИЙ РЕЄСТР;
 • отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих та будівельних робіт;
 • зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт;
 • виданих дозволів на виконання будівельних робіт;
 • зареєстрованих декларацій про готовність об’єкта до експлуатації та виданих сертифікатів;
 • повернених декларацій та відмов у видачі таких дозволів і сертифікатів;
 • а також виданих ліцензій провадження господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури.

Ліцензування

ДАБІ України здійснює ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури. Тобто надає ліцензії підприємствам, які бажають працювати в будівельній сфері.

Крім безпосередньо процедури ліцензування Держархбудінспекція веде РЕЄСТР виданих ліцензій.

Перейти на офіційний веб-сайт ДАБІ України за посиланням.